Odborní průvodci: Lenka Damborská, Petra Žabičková, Filip Šír, Jiří Dufka, Michal Indrák a Petr Žabička
Během Týdne vědy a techniky si pro vás oddělení pro vědu a výzkum připravilo čtyři zajímavé prezentace úspěšných a inovativních projektů v oblasti knihovnictví. Budeme se těšit na vaše dotazy a podněty k dalšímu zlepšování knihovnických služeb.
Chcete si přečíst zajímavou knihu v Krameriu nebo si poslechnout starou nahrávku z LP desky? Už nemusíte jen na počítač! Stáhněte si mobilní aplikaci Kramerius a hledat, číst i poslouchat můžete přímo na mobilu nebo na tabletu. Vyvíjíme mobilní aplikaci pro Android a chystá se i iOS. Přijďte se dozvědět víc.
Exkurze do budoucnosti českého knihovnictví. Právě vzniká nový typ knihovních katalogů propojujících všechny knihovny v ČR. Budoucnost začíná už dnes, buďte u toho. A možná přijde i Pat a Mat.
Pojďte se s námi vydat na cestu 20. stoletím za přítomnosti Virtuální národní fonotéky. Zažijte dobu, kdy váš pradědeček poslouchal černé desky. Zapojte se do práce na ochraně zvukového kulturního dědictví. To vše a mnohem víc z prací Moravské zemské knihovny v Brně.
V projektu TEMAP připravujeme nástroje, které umožňují archivům, knihovnám a muzeím, které vlastní staré mapy, zpracovat a prezentovat svůj mapový fond. Kromě partnerských institucí nám s prací pomáhají také stovky dobrovolníků a dobrovolnic. Z pohodlí domova vytvářejí nadstandardní metadata a zároveň poznávají svět starých map. Podrobnosti se dozvíte na webu staremapy.cz nebo přímo z naší prezentace v Moravské zemské knihovně.
I když jsme malé pracoviště, dějí se tu velké věci.
Poslední aktualizace: 30.10.2015, 12:19